telefon ikonu
0 532 158 80 14
Hizmetlerimiz » İstanbul Evden Eve Nakliyat hizmetlerimizevden eve nakliyat

Hizmetlerimiz

Evimizi Taşırken Nelere Dikkat Etmeliyiz
Hizmetlerimiz. Burada ilk olarak sizlere en basit yapabileceklerinizden başlayarak en zora doğru gideceğimiz gibi, sizlere vereceğimiz tüm tavsiyeleri harfiyen uygulamanızı önemle rica ediyoruz.

Çünkü bir ev eşyası sahibi olmak günümüz ekonomik şartlarında oldukça zor olması nedeni ile sizlerin de yeni eşyalar satın almaya çalışarak mevcut ekonomik durumunuzu zora sokacağınızı düşünürsek eğer, burada hem ne kadar kaliteli bir evden eve nakliyat firması bulursanız bulun, yâda her ne kadar nakliyat fiyatları ile kâra geçtiğinizi düşünürseniz düşünün veya sigortalı taşımacılık ile olası sorunlarda yeni bir eşyaya sahip olacağınız hissine kapılsanız bile, sizlere ilk olarak vermek istediğimiz tavsiyelerin tamamı, sizinle alakalı olmakta ve bunun kesinlikle uygulanması zorunlu olan detaylar ile oluşmakta olması nedeni ile ilk olarak sizlere, ev taşıma işlemini yapacağınız gün için, apartman yönetimi ile ve aynı şekilde komşularınız ile görüşmenizi öneriyoruz.

Bu çok önemsiz bir detay görünse de özellikle sabahın erken saatlerinde nakliyat işleminin başlayacağını düşünürsek eğer ve bir çok evden eve nakliyat işleminin de hafta sonları yapıldığını da biliyor ve bizlerde hafta sonunu tercih ediyorsak, mutlaka bu konuda insanları bilgilendirmeli ve işlerimizi garanti altına almalıyız. İkinci en önemli detay ise nakliyat kamyonunun aracı park edeceği alanın bulunmasıdır. Eğer apartman girişiniz buna müsait ise, aynı şekilde bir gün öncesinden komşularınıza bu bilgileri verebilir ve insanları sabah rahatsız etmemiş olursunuz. Böylelikle sabahın ilk saatlerinde kamyonu nereye park edelim gibi, bir düşüncenizde kalmamış olacaktır.

Yeni Eve Taşınırken Dikkat Edilecekler
Hizmetlerimiz. Evinizin taşınmaya başlamadan önce yapılması gerekenler ise ilk olarak buzdolabının fişinin bir gün öncesinden çekilmesidir. Çünkü buzdolabı içerisinde ki gazların dibi çökmesinin sağlıklı olacağı gibi, dolap içerisinde ki buzlar da erimiş olacaktır. Aynı şekilde ev eşyalarının fişlerinin çekili olması, ütü, elektrik süpürgesi gibi aletlerin, su haznelerinin, toz haznelerinin boşaltılması ve sizlerinde kendi kullanacağınız eşyaları ilk bir kaç günlük olanlarını farklı bir çantada taşımanız oldukça önemlidir. Özellikle yaz aylarının yaklaşması ile birlikte bir çok kişinin tayininin çıkması, farklı şehirlerde çalışmak isteyen işçilerin olması, yaşamış olduğu bölgelerde kendine uygun iş bulamayanların farklı bir şehre taşınmak istemesi, emekli olanların memleketlerine yerleşmek istemesi ve daha bir çok nedenlerden dolayı, insanlar evlerini taşımakta ve bunun içinde son yılların en büyük kara taşımacılığı firmalarından olan evden eve nakliyat firmaları ile çalışmaktadırlar.

Sigortalı Taşımacılık Zorunlu mu?

Hizmetlerimiz. Sigortalı taşımacılık zorunlu olmamakla birlikte, bir çok evden eve nakliyat firması bu işlemleri opsiyon el olarak yapmaktadırlar. Bunun için sizlere seçenek sunarken, özellikle şehir içi taşımacılık için, isterseniz sigortalı taşımacılık işlemi yapmamaktadırlar. Tabi ki bu size kâr sağlayacak bir girişim olduğu için, bu konuda eşyalarınız güvenli bir şekilde taşınacağına emin olmanız ile birlikte, nakliyat firmaları arayışınız durumunda bu seçeneği değerlendirebilirsiniz. Ama şunu da bilmelisiniz ki, ne yazık ki günümüzde ev eşyası almak oldukça pahalı olması nedeni ile sizlerde çok az miktarlardan kaçmamalı ve taşıma işlemlerinizi sigortalı bir şekilde yaptırarak, en azından olası durumlarda kendinizi garantiye almış olacaksınız.

Şehirler Arası Sigortalı Taşımacılık
Hizmetlerimiz.  Ancak şehir için sigortalı taşımacılık sizlere sunulan bir seçenek olsa da, kesinlikle şehirler arası taşımacılık için evden eve nakliyat firması sizlere taşımacılık işlemi için sigorta yapmalıdır. Eğer firma sizlere sigorta yapmaktan kaçınıyorsa, farklı firmalar ile çalışmanızı kesinlikle öneriyoruz. Çünkü şehirler arası taşımacılık hem uzun bir süreç olacak, hem de eşyalarınız ne kadar iyi ambalajlanmış olsa da, Türkiye’de sürekli bir yol çalışmasının yaşandığı son yıllarda, yolların durumları göz önüne alındığı zaman bir çok zaman evden eve nakliyat firmalarını da aşan durumlar ortaya çıkmakta olup, işte bu nedenle nakliyat firmaları da sizlere sigortalı taşımacılık imkânını zorunlu bir şekilde sunmaktadır.

Yükleme ve boşaltma işlemleri sırasında eşyalarınızın zarar görmesi çok zor ihtimal olması nedeni ile bir çok eşyanın, taşıma sırasında zarar görmesi, kamyonların yada paketlemenin eksikliğinden değil, yolların stabil olmamasından kaynaklanmaktadır. İşte bu nedenle nakliyat fiyatları düşünülmemeli ve özellikle sizlerde bu konuda oldukça titiz olarak, eşyalarınızı sigortalatmalısınız.

ev taşıma

Sigortalı Taşımacılık Nasıl Uygulanır 

Hizmetlerimiz. Evden eve nakliyat firması, sizlerin eşyalarını tamamen sigortalayarak, boşaltım sırasında firma çalışanları sizlerin ürünlerini sizlerle birlikte kontrol etmektedirler. Eğer eşyalarınız içerisinde her hangi bir ürün zarar görmüş ise hasar tespit tutanağı oluşturulmakta ve eşyanızın maddi değeri yada eşyanızın özelliğine göre sizlere yenisi verilmektedir. Böylece sizlerde eşyalarınızı güvenli bir şekilde taşıyan firmanın, istenmeyen olası durumlarda zarar görmüş eşyalarınız için kullanmış olduğu sigortalı taşımacılık ile güvenli bir şekilde eşyalarınızı istediğiniz gibi taşıtacak ve en azından kafanız rahat olacak bir şekilde eşyalarınızı yeni evinize kuracaksınız.

Evden eve nakliyat firmalarının en büyük özelliği sizlerin eşyalarını en güvenilir şekilde ve sizleri yormadan uygun bir işlem organizasyonu ile yeni evinize taşımaları olması nedeni ile bir çok kişi için, almış oldukları hizmetler zinciri oldukça önemli olmakta ve gelişen sektör ile birlikte, bir çok yeniliği getiren büyük firmaların yanı sıra, sektörde ki gelişmeler ile bir işi acemi olarak yapan bir çok firmanın da bulunması nedeni ile kimlerle iş yapacağınızı tam olarak bilemeye bilirsiniz.

İşte bu nedenle sizlere en iyi nakliyat firmaları ile ilgili olarak tüm detayları vermek ve bulacağınız nakliyat firması ile güvenli bir taşıma işlemi yapmanızı sağlamak istiyoruz. Öncelikle sizlere bu konuda vereceğimiz en önemli tavsiye tabi ki sigortalı taşımacılık olduğundan dolayı, biz bu konuda firma arayışı içerisinde olduğunuz bu dönemlerde sizlere nakliyat fiyatları ile değil, eşyanızı en güvenilir şekilde taşıyan firmalar ile bağlantı kurmanızı öneriyoruz. Bunun içinde sizlere bu anlamda tavsiye edeceğimiz firmalar için, arayışınız sırasında sitemiz içerisinde bulunan nakliyat firmaları sizlere hem nakliyat fiyatları olarak en iyi hizmeti sunmaktadırlar, hem de sigortalı taşımacılık yapmaktadırlar.

Tehlikeli ve Yanıcı Malzemeler:

 Çoğu ev sahipleri tehlikeli olacak bir eşyasının bulunmadığını belirtse de tehlike içeren bazı eşyaların taşıma esnasında büyük problemlere sebebiyet verdiğini belirtmek isteriz. Çamaşır suyu, tıbbi atıklar, gaz yağı, tiner, boya, benzin, petrol, kömür, ispirto, böcek ilaçları ve temizlik malzemeleri gibi ürünler taşınırken problem oluşturabilecek niteliğe sahip eşyalardır taşınması için kesinlikle zorluk çıkartılmaması başarılı ve mükemmel taşıma için gereklidir.

Patlayıcı Eşyalar: Patlayıcı eşyalar sizler için ne kadar önemsiz gözükse de aksi bir durum söz konusu olduğunda önemli tehlikelere sebebiyet vereceğini bilmeniz gerekmektedir. Sizler için müdahale olmadan tehlikesiz gözüken eşyaların taşıma esnasındaki aksi durumlar sonucunda çok tehlikeli olabileceğini belirtmek isteriz. Bunlara örnek olarak havai fişekler veya silah mühimmatları mermiler gibi örnekler verilebilir silah olmadan ateş olmadan tehlike arz etmeyeceğini düşündüğünüz bu malzemeler aksi bir durum sonucu oluşabilecek bir sıcak sirkülasyonu olayında ateş alarak taşımacılığın gidişatını tehlikeye atmaktadır.

Silahlar:

Silahlar dediğimiz zaman sadece aklınıza ateşli silahlar gelmesin silah niteliği taşıyan her türlü eşya diyerek açabiliriz bu alanı, kılıç orta cağ koleksiyonları savaş malzemeleri mühimmat nitelikli eşyalar taşınması için kesinlikle baskı yapmamalısınız. Patlayıcı maddeler tüzüğünün 23.maddesi gereğince nakliye tezkeresi kesilecek ve taşımacılığına izin verilmeyecektir. Belgeli silahlarınız için yapacağınız başvuru sonucunda emniyet güçlerimiz tarafından kontrollü bir biçimde taşımacılığı yapılarak sizleri mağdur etmeyecek bir güvenlik hizmeti olduğunu göz ardı etmeyin.

Ev eşyası niteliğine sahip olmayan eşyalar: Nakliye için gerekli olan belgeler içerisinde k-3 belgesiyle nakliye işlemi yapan firmamız sizlerin sadece ev depo ofis eşyalarını taşımakta izinli olup otomobil motosiklet çim biçme makinesi golf makinesi ATV arazi araçları gibi eşyalarınızı taşımayacağını bunların taşınabilmesi için k-1 belgesi istendiğini ve bunu nakliye firmamızdan bilgi alarak sizi mağdur etmeyecek şekilde halledilebileceğini belirtmek isteriz.

Çabuk Bozulabilecek eşyalar : Gıda Taşımacılığı esnasında ürünlerin bozulması koku yapması asit oluşturması gibi aksi durumların ortaya çıkmaması ve telef olacak eşyaların muhafaza edilebilmesi gibi bir durum söz konusuyken bu eşyalarınızın derin dondurucuda taşınması gerekmektedir. Lütfen bu eşyaların taşınması için güçlük çıkartmayın.

Bize Yazın